• KONKURS "TRANSFORMERSI W OBIEKTYWIE"

• Konkurs dla uczniów uczestniczących w projekcie "Transformersi w szkole"

Jeśli w twojej okolicy działają lub kiedyś działały kopalnie węgla kamiennego i huty, lubisz robić zdjęcia, kręcić filmy, rozmawiać z ludźmi i pisać, ten konkurs jest dla ciebie. Wybierz ciekawe miejsca związane z przemysłem ciężkim, czynne, nieczynne i zrujnowane lub zrewitalizowane i odnowione, lub zrób wywiad z osobą, która kiedyś w przemyśle pracowała lub pracuje nadal, albo napisz, co myślisz o przyszłości węgla kamiennego w perspektywie zmian klimatu. Na gotowe prace czekamy do 24 maja 2024 r.

Konkurs odbywa się w trzech kategoriach:

1. esej fotograficzny,

2. film kręcony telefonem komórkowym,

3. cykl fotografii.

W przypadku eseju fotograficznego czekamy na teksty eseistyczne lub poetyckie połączone z fotografiami (do 20 zdjęć)

W przypadku filmów – na materiały o długości od 7 do 15 minut.

W przypadku cyklu fotografii – na 15-20 zdjęć połączonych wspólnym tematem/ problemem.

Każda praca musi być podpisana Twoim imieniem i nazwiskiem, mieć tytuł, a w przypadku eseju/ tekstu literackiego i zdjęć oraz cyklu fotografii – także podpisy pod każdą fotografią, wyjaśniające lokalizację i/ lub Twoje przemyślenia. Wypełnij także formularz zgłoszeniowy.

UWAGA: do konkursu można zgłosić tylko jedną pracę. Prosimy o rozważny wybór kategorii.

Prace wraz z wypełnionymi formularzami prosimy nagrać na pendrive i dostarczać do koordynatorów projektu do dnia 24 maja 2024 r.