Teatr Scena Muzyczna II LO

jest częścią naszej szkoły od 10 lat. Tworzą ją ludzie, którzy kochają teatr i potrafią być wierni jego "niepowtarzalności w powtarzaniu". To talenty naszych uczniów pozwalają stwarzać spektakle, które każdego roku wystawiamy, zdobywając nagrody i wyróżnienia. Nie one są jednak w Teatrze najważniejsze. Istotą naszego teatru jest: SPOTKANIE różnych osobowości, umiejętności, wrażliwości i STWARZANIE siebie i obrazów scenicznych. Reżyserią spektakli i realizacją muzyki zajmują się aktorzy Teatru A. Współpraca z nimi pozwala na doświadczenie TEATRU - nie tylko szkolnego.(autor: mgr Bożena Bismor)

Program "Tutoring w Mickiewiczu"
Tutoring jest jedną z coraz popularniejszych w polskiej szkole metod edukacji zindywidualizowanej i
spersonalizowanej. Tutoring polega na wspólnej długotrwałej i regularnej pracy tutora i ucznia. Od zeszłego roku nasza szkoła, we współpracy z wrocławskim Kolegium Tutorów wdraża autorski program tutorski skoncentrowany na wspomaganiu indywidalnych zdolności naszych uczniów. (autor: mgr Izabela Wyppich)

Badacze WUD Silesia

W tym roku szkolny nasz szkoła uczestniczy w pilotażowej serii warsztatów i badań prowadzonych przez Badaczy World Usability Silesia, czyli interdyscyplinarny zespół psychologów, analityków, projektantów. Celem projekstu jest stworzenie charakterystyki technologicznej naszej szkoły. (autor: mgr Izabela Wyppich)

Nowe horyzonty edukacji filmowej
Od wiele lat nasza szkoła uczestniczy w ogólnopolskim projekcie edukacji filmowej dla młodzieży Nowe Horyzonty. Dzięki współpracy z Kinem Światowid w Katowicach nasi uczniowie mogą uczestniczyć w comiesięczych pokazach filmowych i prelekcjach tematycznych.(autor: mgr Izabela Wyppich)